معرفی وبلاگ
رودخانه ای زیبا در مسیر زندگی به نام خانواده وزلال وشیرین بودن اب این رودخانه به نام تحکیم خانواده ونورانی شدن زندگی عمل کردن به دستورات ائمه اطهار از طریق احادیث
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 25997
تعداد نوشته ها : 53
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

■خليفة الله است ، مثل آدم (عليه السلام)

■عمري طولاني دارد ، مثل نوح (عليه السلام)

■كافران به دستش هلاك مي شوند ، مثل هود (عليه السلام)

■تولدش پنهان بود ، مثل ابراهيم (عليه السلام)

■بشارت آمدنش را داده اند ، مثل اسماعيل (عليه السلام)

■فرشتگان به ياري اش مي آيند ، مثل لوط (عليه السلام)

■در عزاي حسين (عليه السلام) گريان است ، مثل يعقوب (عليه السلام)

■زيباترين آفريدگان خداست ، مثل يوسف (عليه السلام)

■حكومتش جهاني است ، مثل سليمان (عليه السلام)

■صبر بسيار دارد ، مثل ايوب (عليه السلام)

■در گهواره سخن گفت ، مثل عيسي (عليه السلام)

■نام و كنيه مباركش ، نام و كنيه با بركت محمد (صلوات الله عليه ) است ؛ 
و شبيه ترين مردمان در خلق و خوي به اوست . 
.
.
.
.
اللهـــم عجل لوليك الــفرج

اللهــم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهـــمدسته ها :
چهارشنبه بیست و ششم 6 1393 10:49
مرد من ...؟؟!!
مهربانم ...؟؟!!
مخاطب عاشقانه هاي من ...؟؟!!
زن نبوده اي كه بداني دستهاي مردانه ات كه در دستم باشد حكم تمام دنيا را برايم دارد ...!!
من عاشق مردي شده ام كه در روزهاي باراني براي دلم چتر ميگيرد ....!!
مرد روياهاي من ...؟؟!!
بگذار هرچه ميخواهد بشود ...!!
تاوقتي دستهاي گرمت را در دست دارم خوشبختم ....!!
بگذار زمان از حسادت بتركد ...!!
من عاشق مردي هستم كه زمين مانند او ندارد ...!!
من بي تو ....!!
از تمام آفرينش بيگانه ام ...!
زن بودن خوب است وقتي ...!
ازتمام مذكرهاي دنيا ...!
پاي تو در ميان باشد ....!
نميداني چه كيفي دارد خانوم بودن براي تو ...!
قول ميدهم ...!
بانوي تمام لحظاتت باشم
دسته ها :
دوشنبه بیستم 5 1393 21:32
یه کارت عروسی دستم رسید از بس جذب این کارت شدم گفتم برای شما هم تعریف کنم :
یکی از شخصیتهای مهم دخترش رو عروس میکنه، بعد توی کارت عروسیش مینویسه که :
بِاسْمه تعالی ؛
' خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد ،
شیرین کسی باش که فرهاد تو باشد ' .
دوشیزه فلانی و آقای بهمانی به عقد هم در آمدند! بنا داشتیم جشن باشکوهی در نظر بگیریم و شما را هم دعوت کنیم ولی تصمیم گرفتیم بودجه جشن را بدهیم به یک آقا پسر و دختر خانم دیگری تا آنها هم ازدواج کنند , بنابراین جشنی نداریم. این کارت جهت اطلاع بود که بدانید ازدواج انجام شد ... گر چه از دیدارتان محرومیم ولی امیدواریم این عمل خداپسندانه را بپسندید و تأیید کنید.
التماس تفکر!!!

یه کارت عروسی دستم رسید از بس جذب این کارت شدم گفتم برای شم.

دسته ها :
سه شنبه هفدهم 9 1394 16:3
عنوان :  فرشته نجات فرشته نجات
صاحب اثر :  عبدالرضا سالمی نژاد
تولید کننده :  فاتحان ، سازمان بسیج جامعه زنان کشور
سال چاپ و تولید : 1393
قیمت : 17000 تومان
نوع : کتاب موضوع :

فرشته نجات روایت دختری بیست ساله است که در 17 سالگی مهم ترین تصمیم زندگی خود را با عضویت در جمعیت شیر و خورشید سرخ گرفت و با گذراندن دوره بهیاری راهی دیار غربت شد و در این مسیر سختی راه، اختلاف در نژاد، زبان، مذهب، خطرات جاده، دوری از خانواده و جدایی از دوستان، آشنایان و همکلاسی هایش هرگز او را از این تصمیم جدا نساخت و بعدها علی رغم به مخاطره افتادن شهرهای کردستان و هجوم مهاجمان به طرف پاوه، جایی که او در بیمارستان آن و در لباس بهیاری مشغول خدمت بود، اما آنجا را ترک نکرد و در کنار مدافعان شهر تا آخرین لحظه زندگی اش باقی ماند.

دسته ها :
سه شنبه هفدهم 9 1394 16:51
«کشف ژن بی‌حجابی»؛ دروغی جدید در شبکه‌های اجتماعی

«کشف ژن بی‌حجابی» دروغی است که اخیراً در شبکه‌های اجتماعی موبایلی دست به دست می‌چرخد.

ه منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

**شایعه**

«کشف ژن زن بی حجاب»، «ژن بی حجابی کشف شد»، «خداحافظ بی حجابی» و ... شایعاتی است که اخیرا در فضای مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی موبایلی دست به دست می چرخد.

به متن این شایعه دقت کنید:

یک زوج دانشجوی ایرانی موفق شدند برای نخستین بار در تاریخ بشریت، ژن عامل بی‏ حجابی را کشف کنند. یک دانشجوی دانشگاه جامعة الزهرا با کمک همسرش، که او نیز دانشجوست و در دانشگاه امام صادق تحصیل میکند، موفق به این کشف بزرگ شده ‏اند."

**واقعیت**

- نکته اول در خصوص این شایعه، قدیمی بودن آن است که از میان یافته های سرچ گوگل، تنها یک سایت خبری معتبر آن را در سال 1392 و البته به اشتباه به نقل از خبرگزاری فارس منتشر کرده است.

- نکته دوم نام بردن از خبرگزاری فارس به عنوان اولین ناقل این خبر است که به هیچ وجه این مسئله صحیح نمی باشد؛ چه آنکه با سرچ جملاتی نظیر «کشف ژن زن بی حجاب»، «ژن بی حجابی کشف شد»، «خداحافظ بی حجابی» به هیچ وجه لینک خبری از خبرگزاری فارس، نمی آید.

البته این سوال مطرح می شود که شاید خبرگزاری فارس این خبر را از روی خروجی خود حذف کرده است؛ که این مطلب نیز صحیح نمی باشد زیرا لینک چنین خبری همان طور که در ادامه مشاهده می کنید حتی در حافظه گوگل یا همان کَش گوگل هم به نمایش گذاشته نمی شود.

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 9 1394 20:43
حمله وحشیانه زنان گازگیر داعش به زن عراقی

زنان گازگیر داعش، یک زن عراقی را به جرم نمایان بودن دست‌هایش، به شدت گاز گرفته و وی را مجروح کردند.

به نقل از جبهه جهانی مستضعفین، گروهان زنان گازگیر داعش، یک زن عراقی را به دلیل بیرون بودن دستانش از لباس، تا سر حد مرگ گاز گرفتند.

سایت خبری "دوت مصر" در این‌باره گزارش داد، گازگیرهای داعش در بازار شهر شرقاط در شمال استان صلاح‌الدین، به یک زن حدود 40 ساله حمله کرده و او را به شدت مجروح کردند.

گفتنی است شدت حملات و ضربات سنگینی که به سر و صورت این زن میانسال وارد شد، موجب بیهوشی وی شده است.

چندی پیش گروهک تروریستی داعش گروهانی از زنان نقاب‌دار تشکیل داد که مأموریت آنان گشت زدن در خیابان‌ها و گاز گرفتن زنانی است که حجاب شرعی مورد نظر این گروهک را رعایت نکرده‌اند.

این گروهک تروریستی، داشتن روبنده و پوشیدن عبای گشاد و بلند سیاه‌رنگ که هیچ نقش و نگاری نداشته باشد را حجاب شرعی برای زنان می‌داند.

زنانی قربانی داعش علاوه بر مجازات گاز گرفتن، 30 ضربه شلاق خورده و یک ماه زندانی می‌شوند.

عناصر و سران داعش که به شهوت‌رانی و عیاشی شهرت دارند و زنان و دختران عراقی را به کنیزی می‌گیرند، وقتی در مقابل مردم عادی قرار می‌گیرند در تناقضی آشکار با چرخشی 180 درجه‌ای به وضع قوانینی سخت‌گیرانه پرداخته و مردم را به بهانه‌های واهی مانند درست نبستن پوشیه یا گوش دادن موسیقی شکنجه و اعدام می‌کنند.

خبرگزاری فارس: حمله وحشیانه زنان گازگیر داعش به زن عراقی

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 9 1394 20:48
«همه هم سن و سال های ما همین کار را می کنند.»
«زمانه عوض شده و محرم و نامحرم دیگر معنایی ندارد.»
«شما هم اگر در موقعیت ما بودید، همین کار را می کردید.»
روان شناسان می گویند: «وقتی واژه همه، هیچ وقت، هیچ کس، همیشه وکلمات دیگری که معنای کلی می دهند، در اظهارنظر فردی وجود داشت، در درست بودن فکر او تردید کنید.»

آن ها به خطای فکری مبتلا شده اند و نیازمند سوخت رسانی فکری هستند. بررسی کنید تا بدانید با کدام گروه هستید، آیا واقعا همه دنبال این کار هستند یا عدّه محدودی این روش را پیش گرفته اند؟ اگر شما با نظر عمومی شدن ارتباط با جنس مخالف، مخالفید، قانون ارزشمندی به دست آورده اید:

قانون متفاوت بودن

این قانون به ما می گوید، رفتارهای خود را براساس ملاک و معیار تنظیم کنیم، نه افراد. ممکن است افراد زیادی در گروه سنی ما اهل سیگار و پارتی های آن چنانی باشند و دوران زیبای نوجوانی را با غرق شدن در لذت های زود گذر به سرعت از دست بدهند، ولی ما می خواهیم از مسیر دیگری عبور کرده، هدفمند زندگی کنیم و سوار قطار موفقیت شویم. 

حال می توانیم خود را به خاطر متفاوت بودن سرزنش کنیم؟

دسته ها :
سه شنبه اول 10 1394 23:31
حضور زنان در حماسه 9 دی واقعه‌ای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است /9دی، روز پالایش خواص نظام بود

زنان همواره در بزنگاه‌های سخت انقلاب و بعد از آن در صحنه حضور داشتند و همراه مردان بودند، در حماسه 9 دی نیز شاهد حجم زیادی از زنان بودیم ، آنها در همه اتفاقات سیاسی و اجتماعی به دلیل بصیرتی که داشتند در ترغیب مردان برای حضور در این جریانات نیز اثرگذاشتند.

 اگر حضور بصیرت‌مندانه زنان در حماسه 9 دی نبود چنین حماسه با شکوهی با این عظمت و زیبایی خلق نمی‌شد.

 اینکه بانوان در تمام عرصه های مدیریتی کشور حضور دارند حائز اهمیت بوده و سبب نگاه ویژه‌ای به ایران اسلامی شده است.

 حماسه 9 دی واقعه‌ای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی که رسانه‌های جمعی باید با تشریح ابعاد آن از زوایای مختلف بویژه نقش زنان، عظمت آن را به تصویر بکشند و اهمیت بصیرت و هوشیاری دربرابر نیرنگهای دشمن را بیان کنند.

دسته ها :
چهارشنبه نهم 10 1394 15:55

ماهواره ابزار دشمن برای انحراف سرشت خداجوی بشر است

آمریکا با داشتن حدود ۹۰ درصدماهوارههای ارتباطی جهان فقط ۸ کانال ماهواره ای مجانی در اختیار شهروندان خود گذاشته و استفاده از بقیهشبکه ها مستلزم پرداخت هزینه است .
با این وجود ۱۶۲ کانال فارسی زبان رایگان ۲۴ ساعته برای مخاطبان ایرانی به پخش برنامه مشغولند !

آمریکا تقریبا چهار برابر ایران جمعیت داره، ۹۰٪ ماهواره های دنیا در اختیار آمریکاست، مردم آمریکا به دولتشون مالیات میدن اما برای استفاده از ماهواره باید پول پرداخت کنن، *دولت آمریکا فقط هشت کانال مجانی براشون گذاشته، ، در تمام دنیا ماهواره با کسب هزینه در اختیار مشتری قرار میگیره، *ما در ایران بسیار خوشبختیم که علاوه بر کانالهای غیر فارسی، فقط ۱۶۲ کانال فارسی رایگان داریم. * چقدر دوستمان دارند !! *اکثراین کانالها ازجمله فارسی وان ها در مالکیت مورداک یهودی صهیونیست قرار داره، *فارسی وان وقت نماز، اذان پخش میکنه و مناسبتهای مذهبی اسلامی خصوصا شیعی را یادآوری میکنه ! *اونها برای سرگرمی ما بروزترین فیلمها و سریالها رو میخرن، بفارسی دوبله میکنن و مجانی برامون پخش میکنن، *اونم فقط برای ما رایگانه و نه برای همسایه های عرب ما حتی، موضوع خیلی از سریالها به روابط خانوادگی و عادی سازی روابط نامشروع بین زن و مرد و فرزندان خانواده با سایرینه، خصوصا خیانت به همسر و تشویق به طلاق و پذیرفتن بچه نامشروع به عنوان یک هدیه الهی و….، بارها مردم انگلیس بابت مالیاتی که روی قبضهای برقشان بابت برنامه های BBC فارسی میاد اعتراض کردن و جواب گرفتن که این یک مسأله دیپلماتیکه. * مورداک در یکی از برنامه های تلویزیونیش در آمریکا عنوان کرد *که ما ایرانی ها را قورباغه پز میکنیم، حالا این یعنی چی؟ * فرانسویها قورباغه را در آب ولرم و با شعله بسیار آرام میپزن تا بیاد بفهمه، پخته شده ، هیچی حالییش نمیشه (اگر با حرارت زیاد می پختند عکس العمل نشان داده و یک آنزیم تلخ از خود ترشح می کزد ) *آیا بعضی مردم ما باید قورباغه ای پخته شوند و تا حالا چند میلیون جزغاله شدن و حالیشون نشده ؟؟!! حالا یه چیز دیگه: *آندلس یک کشور بود با صدها سال سابقه دولت اسلامی، بزرگترین قدرت نظامی و علمی زمان خودش در اروپا، بارها جنگ بین اونا و #مسیحی ها و #یهودیها در گرفت و بخاطر جوونای غیرتمند آندلس جلوی اونا‌ دوام ‌آورد، مسیحیا با ایجاد یک دولت کوچیک در شمال آندلس چندتا کار کردن، باغهای بزرگ ‌انگور ایجاد کردند فقط برای ساخت مشروب مجانی برای مسلمونا، دختران مسیحی با آرایش و لباس محرک در میان مسلمونها ظاهر شدند، رستورانهایی درست کردند با خدمه دختران بی حجاب مسیحی و …، چندین سال بعد وقتی مردم مسلمان اندلس به عیاشی پرداختند با یک حمله، قتل عامی در اندلس براه انداختند که مورخین شان نوشتند تپه های بزرگی *از دست و پا و سرهای مسلمانان بطورجداگانه درشهرها ایجاد کردند و بگفته خودشان هنگام عبور از کوچه‌ها خون تا زیر لگام اسبها میرسید. *الآن اون کشور اسمش شده اسپانیا و کمترین تعداد #مسلمان در بین کشورهای اروپایی رو داره. *در یک تحقیق میدانی در ساری از ۲۰ نصب کننده حرفه ای آنتن ماهواره ۱۸ نفرشان ماهواره نداشتند سوال شد چرا؟ گفتند ما که برای نصب ماهواره برای بار اول به خیلی از خانه ها میرفتیم ظاهر خوبی از خانواده میدیدیم اما پس از چند‌ماه که با ما برای تعمیر یا تنظیم آنتن تماس گرفته میشد میدیدیم وضعیت خانواده کاملا با چند ماه قبل از نظر رفتار و اخلاق و حجاب و عفاف عوض شده، *از یکی از اینها در جاده ساری قائمشهر مقدار ۲۹۰ آنتن کشف شد در حالی که خودش استفاده نمیکرد فقط به دلیل حفاظت از خانوادش. خب حالا آیا لازم‌ نیست یکم، فقط جدی تر از قبل، به مطالب گذشته و چیزهایی که دیدیم و شنیدیم در این مورد فکر کنیم؟ * البته ، الحمدلله شما که ماهواره ندارید ولی می توانید امر به معروف و نهی از منکر کنید . *مگر پیامبر عزیزمان نفرمودند ساعتی(لحظه ای) فکر از هفتاد سال عبادت بهتره، *خب حالا موقعشه فکری کنیم و دیگران را به فکر کردن واداریم.

دسته ها :
چهارشنبه نهم 10 1394 16:19
به نام الله

سلام من جوانی ۲۳ ساله اهل شهرستان دزفول هستم. با چهار تا ازدوستانم پنجشنبه شب برای شنا رفته بودیم کنار رودخونه دز که عرض رودخونه حدود۱۰۰متراست. اول با یکی از بچه ها رفتیم اونطرف رودخونه و برگشتیم نشستیم روی یه سکوی سیمانی که توی گویش دزفولی به اونها سفه میگن. ساعت حدود ۱۲:۳۰ شب بود، داشتم تنقلاتی رو که با خودم آورده بودم را از توی ساک درمیاوردم تا میل بکنیم. دیدم دو تا زن دارن میرن توی رودخونه و یکیشون روسری نداره .اولین بار بود چنین صحنه ای رو میدیدم . قبلا دیده بودم، مثلا کسی دچار عقب ماندگی ذهنی باشه با این حالت بره توی آب، ولی اینجوریش رو ندیده بودم. اول خنده ام گرفت گفتم این روببین انگار عقلش پریده یا شاید فکر میکنه اینجا اروپا است. توی شهر ما همه بومی هستند و همه همدیگر رو میشناسن ولی مسافر هم هست که از اطراف میاید. این خانومها هم بهشون نمیومد دزفولی باشند. یکی از بچه ها که باهامون بود سریع رفت پیش مردی که باهاشون بود دو سه بار مرده رو صدا کرد و دید مرده خودش رو به بی خبری زده بلند صداش کرد، بهش گفت مگه با شما نیستم آقا مثل اینکه خانومت حواسش نیست چادرش از سرش افتاده و بعد دوستم برگشت. آن آقا به خانومش گفت دیدم یه دفعه خانومه بلندگفت ما وکیل وصی نمیخواهیم و فلان و فلان روسریشو زد سرش ولی دیگه چیزی نگفت تعجبم از اینه توی جایی به این شلوغی چرا هیچکس بلند نشد به ایشون تذکر بده مردم یا میترسن از خودشون مایه بزارن یا اصلا اهمیتی براشون نداره ما که هیچ هزینه ای برامون نداشت فقط یه جمله گفتیم اثرش رو هم دیدیم سریع روسریش رو زدسرش به دوستام گفتم بچه ها اگه یه خانوم میخواد خودش رو در معرض نمایش قرار بده که نباید بیاد دزفول باید بره انگلیس یا اروپا اینجا شهریه که حدود ۲۶۰۰ تا شهید داده هنوز خونشون خشک نشده خیلی فضای زمین تنگ میشه وقتی کنار افرادی باشی که حاضر نیستن برای دین خدا هزینه بکنند. دین خدا برای حفظ تک تک افراده ولی اینها برای دین خدا هزینه نمیکنند. مگر گفتن یه جمله چقدر سخته که اینقدر میترسند الان آب باریکه است به راحتی میشه کنترلش کرد ولی میبینیم الان اقدامی نمیکنند میزارن فردا که سیل اومد اون موقع ممکنه به فکرشون برسه اقدام بکنند که متاسفانه کاری ازدستشون برنمیاد و خودشون رو هم اگه به صورت دسته جمعی آب ببره نمیتونن جلوی سیل روبگیرن مدتی است فضای زمین برام تنگ شده حوصله این جماعت رو ندارم آرزوم اینه خوبا رو خدا بگیره ببینم اینا میخوان با این دنیای خودشون چیکار بکنن شبیه امت کوفه هستند. مگه چندسال از اول انقلاب میگذره که بااین سرعت رنگ عوض کردید. من تا وقتی زنده ام هرجا بتونم تذکر میدم پای عاقبتش هم وایسادم به لطف خدا نمیدونم چی شده اصلا ترس از دلم خارج شده و از هیچی بجز خود خدا نمیترسم.
http://uupload.ir/files/g5a8_hej.jpg
دسته ها :
پنج شنبه دهم 10 1394 17:0
قالی می بافت به چه قشنگی؛ولی در آمدش رو برای خودش خرج نمی کرد.هرچی از این راه در می آورد، یا برای دخترای فقیر جهیزیه می خرید و یا برای بچه ها قلم و دفتر.حتی جهیزیه خودش رو هم داد به دختر دم بخت؛ البته با اجازه من.یادمه یه بار برای عیدش یه دست لباس سبز و قرمز خیلی قشنگ خریده بودم.روز عید باهاش رفت بیرون و وقتی برگشت درش آورد و گذاشت کنار.ازش پرسیدیم:«چرا شب عیدی لباس نوت رو درآوردی؟»

گفت:«وقتی پیش بچه ها بودم با این لباس احساس خیلی بدی داشتم.همش فکر می کردم نکنه یکی از این بچه ها نتونه برای عیدش لباس نو بخره... دیگه نمی پوشمش!»

دسته ها :
چهارشنبه شانزدهم 10 1394 0:53

چهره ای که خیلی این روزها خطرناک و خبر ساز شده، نوۀ آقای علی اکبر تهرانی یعنی خانم زهرا تهرانی (شریفی) است.
درباره علی اکبری قبلا بحث کردیم و از انحرافات عقیدتی این فرد گفتیم و ادعاهای کذاییش!
با کمال تأسف وی از سوی بادنجان دور قاب چین ها و مریدان سینه چاک، عنوان حضرت زهرای علی اکبر گرفته است!!

از سال 1385 جلساتی با محوریت او برای مریدان آقای تهرانی به صورت ماهیانه آغاز شده است. در مطالبی که توسط مریدان این خانم منتشر می‌شود، برای شیخ القابی چون علی زمان و برای زهرا تهرانی القابی مانند زهرای زمان و ام ابیها به کار می رود.


برخی از کسانی که قبلا در جلسات او حاضر می شدند می گویند شیخ علی اکبر تهرانی گفته نمی توان بدون وضو نام وی را برد. بدتر از این، او از سوی تهرانی به القابی چون: عین الله و وجه الله، ملقّب شده است!!

نگرانی شدیدی که درباره جلسات او وجود دارد این است که عده ای از کسانی جلسات مذهبی خانم ها در تهران را اعم از مداحی یا سخنرانی اداره می کنند از شرکت کنندگان در جلسات خانم تهرانی هستند و مرید وی شده اند؛ تا جایی که العیاذ بالله وی را یگانه بانوی عالم می دانند.

او سعی می کند از این طریق به جلسات و افراد دیگر نفوذ کند. وی مدعی است از طریق چلّه نشینی ها و ارتباط با تهرانی و عوالم غیب به مراتب بسیار بزرگی دست یافته است.

زهرا تهرانی درباره پدربزرگش تعبیر آقا را به کار می برد و می گوید:
«1- ملاک کارها باید وجود مبارک آقا باشد، بخواهیم نخواهیم آقا جهانی شده اند.

2- اول کارشون مثل رسول الله بود، به مردم وضو و نماز و احکام رو یاد دادند که روش و کارهایشان خدائی و رسول اللهی بود. بعد رسیدند به مرحله غربت امام حسن آقا فقط با اینها صبر و مدارا می‌کرد چون عده شون بچه بودند و یه عده جوان، یه عده هم جاهل. مرحله بعد میریم به خانه نشینی مولا علی و دشمنی ها و زجرها، عظمت ایشون هم شبیه امام زمان است امام زمان در پس پرده غیبت هستند و استاد دارند برای ایشون یار تربیت می کنند.

3- امام زمان (عج) حافظ اوست و در عالم رویا به آقای تهرانی فرموده امام زمان (عج) فدای تو شود!!

4- امام زمان «عج» فرموده پرچمدار آخرالزمان شیخ علی اکبر تهرانی است!!»

دسته ها :
يکشنبه بیستم 10 1394 16:1

آمار کارناوال های عشرت و فسادی که در هر گوشه از جهان به راه می افتاده را داشته و تا می توانسته خود را از بزم گناه، محروم نمی کرده است. تا اینکه در آغاز یکی از سفرهای عیاشانه اش، زیر تابش نور قرآن، خدا را می یابد.

محمد عرب، شاعر و خواننده ایرانی است که سرورده های اسلامی خود را اغلب با زبان انگلیسی اجرا می کند. "عرب"، بخشی از دوران زندگی اش را درتاریکی و غفلت سپری کرده اما دست عنایت صاحب قرآن،دستگیرش شده و زیر نور این سراج منیر، پس از سال ها کج روی، راه را از بیراهه باز یافته است.آنگونه که خود می گوید در دوران خامی، به خاطر و کسب کار پررونق و حساب بانکی پر و پیمان، محدودیتی برای مسافرت های عیاشانه ینگه دنیا نداشته است و آمار کارناوال های عشرت و فسادی که در هر گوشه از جهان به راه می افتاده را داشته و تا می توانسته خود را از بزم گناه، محروم نمی کرده است. تا اینکه در آغاز یکی از سفرهای عیاشانه اش، زیر تابش نور قرآن، خدا را می یابد. اغلب او را دومین سامی یوسف ایران می خوانند که با زبان شعر و ترانه آئینی مردم دنیا را به زیبایی های اسلام و تشیع دعوت می کند. بقیه ماجرا را از زبان خودش بشنوید.


محمد عرب
دسته ها :
دوشنبه نوزدهم 11 1394 21:7


میلاد پیامبر مهربانی حضرت مسیح علیه السلام یار امام زمان (عج) مبارکباد 💐💐💐💐💐💐

در زمان ظهور آن حضرت، مسیح(ع) نزول خواهند کرد
و در رکاب آن بزرگوار و پشت سر آن بزرگوار اقامه نماز خواهند نمود
و این به مفهوم خاتمیت و خاتم الاوصیاء بودن آن بزرگوار است
و در روایت آمده که آن بزرگوار به حضرت مسیح(ع) احترام نموده
و مسیح(ع) گوید،
کسی را نرسد که بر ائمه اهل البیت(ع) تقدم بجوید و حق تقدم با شماست[1]

[1]📝کتاب منتخب الاثر 25 حدیث در این رابطه نقل نموده است
و📝 در بحارالانوار از جابر نقل شده که امام عصر(عج) به حضرت عیسی(ع) می گوید:
بیایید بر ما امامت کنید

و حضرت عیسی(ع) می گوید:

بعضی از شما بر بعضی دیگر امارت دارد و این عنایت خداوند نسبت به این امت است.

آنگاه می گوید این حدیث صحیح و نیکو است که بزرگان نقل نموده اند و دلالت دارد بر اینکه مهدی(عج) به جز عیسی(ع) است
و این به معنی تسلیم مسیحیت و یهودیت در برابر اسلام و در برابر قرآن و آل البیت(ع) خواهد بود

چیزی که آن را در طول چهارده قرن گذشته کمتر پذیرفته اند

و همواره در برابر اسلام با جنگ های صلیبی و صهیونیستی و تهمت ها و نسبت های ناروا و جنگ روانی و تبلیغاتی و عملیات تخریبی تلاش کرده اند تا مانع گسترش و نفوذ آن در جهان بشوند

و البته این ظلم بزرگی است که نسبت به بشریت و ارزش های الهی و ادیان الهی و حضرت مسیح(ع) و حضرت موسی کلیم(ع) و پیروان راستین این دو دین و پیامبر بزرگ الهی روا داشته اند

دسته ها :
يکشنبه ششم 10 1394 20:41ترک کردن نماز حرام است ولی فکر نمی کردم که جزای به این اندازه داشته باشد
👈
حتمآ بخوانید ؟؟؟
رسول صلی الله علیه وسلم میفرماید !
(((بلغوا عنی ولو آیه)))
(((ابلاغ کنید از من حتی اگر یک آیه باشد)))
یعنی رسالت من را تبلیغ کنید اگر چه یک آیه باشد.
و با فرستادن این پیام برای دیگران این پیام روز قیامت برای تو شفاعت حواهد شد
👈
انشاالله
👉

رسول صلی الله علیه وسلم میفرماید!

هر کس در نماز سهل انگاری کند حداوند ج پانزده15 جزا به او حواهد داد، شش6 در دنیا سه3 در هنگام مرگ سه3 در هنگام قبر سه3 در هنگام حروج از قبر.
✔شش جزای دنیا :

1

خدا برکت از عمرش می گیرد
2

خدا سیما صالحان از صورتش می زداید
3

در هیچ کاری از خدا اجر پاداش نمیگرد
4

دعایش به آسمان بالا نمی شود
5

ذلیل مردم در دنیا می شود
6

هیچ چیزی از دعای مومنن نصیبش نمیشود
✔و اما سه3 جزا در هنگام مرگ:

1

ذلیل و حوار میمرد
2

گرسنه میمرد
3

سخت تشنه میمرد
✔اما سه3 تای قبر

1

خداوندج قبرش را تنگ می کند او را فشار می دهد تا قبرغایش از هم بیرون برود
2

خدا آتشی سرخ بر قبرش می افشاند
3

خدا ماری را بر او مسلط می کند که نامش (الاقرع) در هم کوبنده است
✔اما سه3 هنگام روز قیامت
1

خدا کسی را به او مسلط می کند که صورت او را به جهنم می کشاند
2

خدا با نظر غضبناک به صورتش نگاه میکند تا اینکه گوشت های صورتش بریزد
3

خدا حسابش را شدید می کند و او را به جهنم روانه می کند و بدترین قرارگاه برای کسی که نماز را ترک کند و هیچ نوری در صورتش باقی نمی ماند
◀ و هرکس نماز صبح را ترک کند نور ایمان در چهره اش وجود ندارد
◀هرکس نماز ظهر را ترک کند در روزیش برکت وجود ندارد
◀هرکس نماز عصر را ترک کند در جسمش قوت وجود ندارد
◀هرکس نماز مغرب را ترک کند در اولادش ثمری وجود ندارد
◀هرکس نماز عشاء را ترک کند در حوابش راحتی وجود ندارد

دسته ها :
يکشنبه ششم 10 1394 20:35

آدمی برای موفقیت در عرصه های مختلف زندگی نیاز به آموزش و مهارت دارد و بدون وجود آموزش, فتح قله های خوشبختی غیر ممکن خواهد بود, حال این آموزش می تواند با حضور در یک کلاس محقق شود و یا با مطالعه و یا با بهره مندی از افراد با تجربه ای که ده ها و یا صد ها پیراهن بیشتر از ما در آن راه پاره کرده اند و فراز و نشیب های زیادی را برای کسب تجربه طی کرده اند.


مهارت اول: انتخاب عاقلانه و منطقی

مهارت دوم: حمایت های اقتصادی و عاطفی از همسر 

مهارت سوم: مشورت با خانواده

مهارت چهارم: احترام متقابل


سوال اصلی این است که چرا برای یادگیری زبان دوم حداقل باید 14 ترم آموزشگاهی را سپری کنیم ولی برای یادگیری روش زندگی حتی یک ساعت هم در خود احساس نیاز به آموزش را نمی بینیم و فکر می کنیم که در این زمینه خودمان استاد تمام هستیم و می توانیم به راحتی با تمام فراز و نشیب های زندگی کنار بیاییم و همه مشکلات را با اعتماد به نفس حل و فصل کنیم؟

4 مهارت مهم در زندگی پیامبر و خدیجه صلوات الله علیهما

دسته ها :
سه شنبه اول 10 1394 12:36

آدمی برای موفقیت در عرصه های مختلف زندگی نیاز به آموزش و مهارت دارد و بدون وجود آموزش, فتح قله های خوشبختی غیر ممکن خواهد بود, حال این آموزش می تواند با حضور در یک کلاس محقق شود و یا با مطالعه و یا با بهره مندی از افراد با تجربه ای که ده ها و یا صد ها پیراهن بیشتر از ما در آن راه پاره کرده اند و فراز و نشیب های زیادی را برای کسب تجربه طی کرده اند.


مهارت اول: انتخاب عاقلانه و منطقی

مهارت دوم: حمایت های اقتصادی و عاطفی از همسر 

مهارت سوم: مشورت با خانواده

مهارت چهارم: احترام متقابل

سوال اصلی این است که چرا برای یادگیری زبان دوم حداقل باید 14 ترم آموزشگاهی را سپری کنیم ولی برای یادگیری روش زندگی حتی یک ساعت هم در خود احساس نیاز به آموزش را نمی بینیم و فکر می کنیم که در این زمینه خودمان استاد تمام هستیم و می توانیم به راحتی با تمام فراز و نشیب های زندگی کنار بیاییم و همه مشکلات را با اعتماد به نفس حل و فصل کنیم؟

4 مهارت مهم در زندگی پیامبر و خدیجه صلوات الله علیهما
دسته ها :
سه شنبه اول 10 1394 12:28

نهاد خانواده بسیار مورد تاکید اسلام است و برای استحکام و دوام آن هر توصیه ایی که می توانسته کرده است. در ذیل همین آیه در تفسیر گرانقدر نمونه چنین آمده است.


خوشبختییکی از عوامل افزایش چشم گیر طلاق در جامعه امروز ما به عدم تحمل و صبر است. معروف است که امام خمینی (ره) توصیه شان به همه زوج هایی که برای جاری کردن صیغه عقد خدمت ایشان می رسیدند می فرمودند: بروید و با هم بسازید.

مقام معظم رهبری (دام ظله) در توصیه خود به زوج های جوان چنین توصیه میفرمایند: من یک وقت خدمت امام رفتم. ایشان می خواستند خطبه ی عقدی را بخوانند، تا من را دیدند گفتند: شما بیا طرف عقد بشو! ایشان بر خلاف ما که طول و تفصیل می دهیم و حرف می زنیم، عقد را اوّل می خواندند، بعد دو سه جمله ای کوتاه صحبت می کردند. من دیدم ایشان پس از اینکه عقد را خواندند، رویشان را به دختر و پسر کردند و گفتند:« بروید با هم بسازید.»

من فکر کردم دیدم که ما این همه حرف می زنیم، اما کلام امام (ره) در همین یک جمله بروید و با هم بسازید خلاصه می شود! (1)
این از آن جاهایی است که سازش و کوتاه آمدن خوب است. (2)
پس اصلی ترین عامل برای بقا و استحکام زندگی صبر و سازگاری است. زن و مرد نباید به طرف دیگر به چشم یک فرشته نگاه کنند بلکه باید توقعات خود را پایین آورده و به طرف مقابل حق اشتباه کردن بدهند. در اسلام صبر و خوش اخلاقی زن در برابر بد اخلاقی شوهر جهاد شمرده شده است. 
عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ ع قَالَ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ کَتَبَ عَلَى الرِّجَالِ الْجِهَادَ وَ عَلَى النِّسَاءِ الْجِهَادَ فَجِهَادُ الرَّجُلِ أَنْ یَبْذُلَ مَالَهُ وَ دَمَهُ حَتَّى یُقْتَلَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَ جِهَادُ الْمَرْأَةِ أَنْ تَصْبِرَ عَلَى مَا تَرَى مِنْ أَذَى زَوْجِهَا وَ غَیْرَتِه.(3)
عِدَّةٌ مِنْ أَصْحَابِنَا عَنْ سَهْلِ بْنِ زِیَادٍ عَنْ عَلِیِّ بْنِ حَسَّانَ عَنْ مُوسَى بْنِ بَکْرٍ عَنْ أَبِی إِبْرَاهِیمَ ع قَالَ: جِهَادُ الْمَرْأَةِ حُسْنُ التَّبَعُّلِ.(4)  
قرآن کریم در آیه 19 سوره نساء می فرماید: یَأَایُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُواْ لَا یحِلُّ لَکُمْ أَن تَرِثُواْ النِّسَاءَ کَرْهًا  وَ لَا تَعْضُلُوهُنَّ لِتَذْهَبُواْ بِبَعْضِ مَا ءَاتَیْتُمُوهُنَّ إِلَّا أَن یَأْتِینَ بِفَاحِشَةٍ مُّبَیِّنَةٍ  وَ عَاشرِوهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ فَإِن کَرِهْتُمُوهُنَّ فَعَسىَ أَن تَکْرَهُواْ شَیًا وَ یجَعَلَ اللَّهُ فِیهِ خَیرْا کَثِیرًا.
در این آیه از قرآن کریم به مومنان دستور داده است که با همسرانتان معاشرتی به معروف داشته باشد علامه طباطبایی (ره) در ذیل این آیه معاشرت به معروف را چنین معنا می نمایند: کلمه (معروف) به معناى هر امرى است که مردم در مجتمع خود آن را بشناسند، و آن را انکار نکنند، و بدان جاهل نباشند، و چون دستور به معاشرت کردن با زنان را مقید فرمود به قید (معروف) قهرا معناى امر به معاشرت با زنان معاشرتى است که در بین مامورین به این امر یعنى مسلمانان معروف باشد.

مقام معظم رهبری به زوج های جوان توصیه می نمایند که :دخترها و پسرها به دنبال ایده آل نباشند. در امر ازدواج، هیچ کس ایده آل نیست. انسان نمی تواند ایده آل خود را پیدا کند. باید بسازند و زندگی کنند. خداوند ان شاء الله زندگی را شیرین خواهد کرد و به آنها برکت خواهد داد و ان شاء الله مورد رضای الهی قرار خواهند گرفت

دسته ها :
دوشنبه سیم 9 1394 9:41

یکی از مراسم های جشن و سروری که پیروان اهل بیت (علیهم السلام) مقید به برپایی و بزرگداشت آن می باشند، نهم ربیع الاول روز به امامت رسیدن امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است. سؤالی که در این خصوص مطرح می باشد این است که از آنجا که این روز با ایام شهادت پدر گرامی امام زمان یعنی امام حسن عسکری (علیه السلام) همراه است جشن و سرور چه وجه و دلیلی می تواند داشته باشد.

نکته دیگری که اهمیت برپایی جشن ولایت  برای امام زمان (علیه السلام) را دو چندان می سازد این است که ایشان در قید حیات می باشند. 


به همین جهت بزرگداشت مقام امامت  ایشان علاوه بر ابراز ارادت توجه مسلمانان را  به وظایفی که در قبال ایشان دارند جلب می نماید.امام زمان
دسته ها :
دوشنبه سیم 9 1394 9:33

روز نهم  ربیع الاول به روز امامت امام زمان(عج) شهرت پیدا کرده و مردم به عنوان روز عید آن را به یکدیگر تبریک می گویند. اما از اینکه چطور  چگونه زندگی هایمان را امام زمانی کنیم، صحبت می کنیم.

بقیه الله 
اگر حضور و محبت امام زمان علیه السلام را نزدیک ببینیم، اگر ایشان را مثل یکی از اعضای همیشگی خانواده خود حس کنیم، فراموش نمی کنیم که موقع بیدار شدن از خواب و موقع به خواب رفتن، با سلامی و شب بخیر گفتنی، ایشان را خوشحال کنیم

همه اعضای خانواده باید بکوشند محبت ایشان را تقویت کنند و زمانی از زندگی هر روزه را به ایشان اختصاص دهند. یکی از ساده ترین کارها خواندن دعای فرج به صورت خانوادگی بعد از هر وعده غذایی دست جمعی است

دسته ها :
دوشنبه سیم 9 1394 9:23
سلام کاربران گرامی
مراسم شب یلدا، قدمتی چندین هزار ساله دارد و بخشی از فرهنگ کهن ایران‌زمین به شمار می‌رود. یلدا، بلندترین شب سال است و ایرانیان نیز قرن‌هاست که بلندترین شب سال را در کنار عزیزان و خانواده خود، آن هم همراه با توشه‌های خاص این شب می‌گذرانند، دیداری خانوادگی را تازه می‌کنند و تفألی به حافظ می‌زنند و اینچنین، شبی را همراه با خانواده، خاطره‌انگیز می‌کنند.

خانواده بزرگ شبکه اجتماعی تبیان، به مناسبت تقارن سالروز آغاز امامت منجی عالم بشریت، قائم آل محمد (ص)، حضرت صاحب‌الزمان (عج) و پنجمین شب یلدای شبکه اجتماعی که شادی این ایام را دوچندان کرده است، قصد دارد تا در "جشنواره عکس یلدا" از پنج کاربر شبکه اجتماعی، در قالب یک مسابقه، تشکر و قدرددانی نماید.موضوع جشنواره عکس یلدا محدود نیست و هر تصویری که به این موضوع مرتبط باشد، می‌تواند در این جشنواره شرکت کند و نقشی را در جهت معرفی و هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن این جشن ملی داشته باشد.

شرایط شرکت در مسابقه:
- شرایطش خیلی خوب است، حتماً مشتری خواهید شد! 

- تمام کاربران عضو شبکه اجتماعی می‌توانند در این شرکت کنند. اگر تاکنون عضو شبکه اجتماعی تبیان نبوده‌اید، از طریق لینک زیر به جمع کاربران ما بپیوندید. شایان ذکر است شرکت کنندگان مسابقه در صورت برنده شدن، می‌بایست جهت دریافت جوایز، عضویت اولیه خود را نهایی کنند.
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=221719

- حتماً از تصاویری که خودتان گرفته‌اید استفاده کنید. در غیر اینصورت، تصویر شما از مسابقه حذف خواهد شد. قطعاً تصاویری که خود شما می‌گیرید، برای ما ارزشمندتر است و احتمال برگزیده شدن شما را نیز افزایش می‌دهد.

- هر کاربر، حداقل 5 عکس مرتبط با مراسم یلدا را در گروه « جشنواره عکس یلدا »(لینک زیر) در شبکه اجتماعی تبیان ثبت می‌کند. طبیعی است که هر چه تصاویرتان بیشتر باشد، شانس برگزیده شدنتان هم بیشتر خواهد بود.
http://net.tebyan.net/groups/yalda

- توجه داشته باشید که تمام تصاویر ارسالی می‌بایست مطابق با مفاد مرامنامه کاربری فعالیت در شبکه اجتماعی باشند تا در مسابقه شرکت داده شوند.

- هر کدام از تصاویر را به صورت جداگانه ثبت کنید و از انتشار مجموعه تصاویر به صورت آلبوم خودداری نمایید تا تمام تصاویر ارسالی شما دیده شوند.

- فراموش نکنید که حتماً بر روی تصاویرتان برچسب را به همراه برچسب نام کاربری خودتان ثبت کنید. به عنوان مثال:البته توصیه تکمیلی هم این است که اگر دیدید یکی از دوستان شما و کاربر شبکه اجتماعی تبیان، فراموش کرده است این برچسب را بر روی تصاویر خودش بگذارد، شما این لطف را در حقش به جا آورید. دوستی برای همین مواقع است!

زمان شرکت در مسابقه:
برای ثبت تصاویر در شبکه اجتماعی، از همین امروز که این اطلاعیه را منتشر کردیم فرصت دارید تا دوم دی ماه؛ اما توصیه میکنیم کار را به دقیقه آخر نسپارید.

جوایز مسابقه:
همیشه گفته‌ایم و باز هم تکرار می‌کنیم که هیچ جایزه‌ای به اندازه ارزش حضور و فعالیت شما در شبکه اجتماعی، ارزشمند نیست، اما به پاس همراهی و مشارکت شما، به پنج برگزیده این جشنواره، تحفه‌های زیر را پیشکش خواهیم کرد:
نفر اول: 150 هزار تومان
نفر دوم: 100 هزار تومان
نفر سوم: 50 هزار تومان
نفر چهارم: 50 هزار تومان
نفر پنجم: 50 هزار تومان

داوری مسابقه:
از آن‌جایی که ما اهل شراکتیم، داوری این مسابقه را ما و شما، یعنی مسئولین و کاربران شبکه اجتماعی، طی دو مرحله و همراه با هم انجام خواهیم داد. در مرحله اول و پس از پایان مهلت ارسال تصاویر، برترین آن‌ها را انتخاب می‌کنیم و در پیش روی شما و به رأی شما می‌گذاریم. هر کدام از تصاویر که بیشترین پسند را از سوی کاربران دریافت کنند، ما نیز هدایا را به آن‌ها تقدیم خواهیم کرد.

سفره شب یلدای شبکه اجتماعی تبیان، به وسعت ایران است. همراه ما باشید...
http://net.tebyan.net/groups/yalda

دسته ها :
چهارشنبه بیست و پنجم 9 1394 12:2
30 آذر امسال مصادف با نهم ربیع‌الاول است که شیعیان و منتظران این روز را به عنوان سالروز آغاز امامت حضرت حجت بن الحسن(عج) جشن می‌گیرند، به همین مناسبت گروهی از جوانان برای پاسداشت این روز که از مهم‌‌ترین مناسبت‌های مهدوی محسوب می‌شود، در فضای مجازی مبادرت به تشکیل کمپین یلدای مهدوی کرده‌اند و امیدوار هستند روز نهم ربیع‌الاول به عنوان روز بیعت با امام زمان(عج) در تقویم کشور ثبت شود.

در کنار تصاویر یلدای مهدوی می‌خوانیم: پاییز فصل انقلاب فصل‌هاست، تمام طبیعت متحیر و مغلوب بغض آسمان می‌شود، فصل شاعرانه‌ای که با گریه‌ ابر دل زمین را می‌برد، انتهای این دلدادگی شبی است بلند، شب یلدا بلندترین شب عاشقانه‌هایی است که به یمن آمدن نو عروس سپید جامه زمستان به شادی گرد هم آمده، غزل‌های عاشقانه و نقل لیلی و مجنون می‌کنیم، اما امسال شب یلدا مصادف شده با مجنونی لیلا کش که جهان در انتظار اوست، به یمن این تقارن، یلدای امسال یلدایی عاشقانه‌تر داریم

دسته ها :
چهارشنبه بیست و پنجم 9 1394 11:54

اولویت دولت، ازدواج و یا خودرو سازان وطنی؟

یکی از آثار سیاستهای انقباضی  مالی دولت  در دو سال گذشته که به منظور کاهش نرخ لجام گسیخته تورم اجرا شد، رکود نسبی در حوزه تولید و تقاضا بود. بانکها با تعریف شرایط دشوار تری منابع مالی  را در اختیار تولید کنندگان برای سرمایه در گردش و مصرف کنندگان برای خرید قرار می دانند. این گونه سیاست های مالی اگرچه آهنگ رشد تورم را کاست، اما رکود نسبی بازار و صنایع را موجب شد. این رکود ریشه های روانی نیز دارد که به انتظار بازار ایران برای ورود به شرایط پسا تحریمی نیز مرتبط است.   یکی از سیاستهای جدید دولت برای گریز از سقوط در پرتگاه رکود اقتصادی ، تحریک تقاضای بازار برای خرید و افزایش تقاضا  به وسیله اختصاص وام های خرید از طریق شبکه بانکی بود. اختصاص صدهزار وام بیست و پنج میلیون تومانی با شرایط آسان برای خرید خودرو ایرانی مهمترین اقدام دولت  در این راستا بود. 
مهمترین ذی نفع این سیاست دولت، خودرو سازان وطنی بودند که موفق شدند محصولات نه چندان با کیفیت خود را به مردم با استفاده از تسهیلات دولتی بفروشند. اما سوال اینجاست که آیا دولت نمی توانست برای شکستن رکود فقط به منافع لابی خودرو سازان و استدلال های همیشگی شان  نپردازد و اهداف اجتماعی را در کنار اهداف اقتصادی در نظر بگیرد؟  آیا اختصاص بیش از 2500 میلیارد تومان تسهیلات فقط برای خودرو سازان، این سوال را به وجود نمی آورد که چرا شرایط پرداخت وام های ازدواج این قدر دشوار است؟ آیا دولت نمی توانست بخشی از تسهیلات در نظر گرفته شده را برای ازدواج (مثلا فروش اقساطی جهیزیه و لوازم منزل) که معضل جدی بسیاری از جوانان است در نظر بگیرد؟اگر سازمان ملی جوانان  در سالهای قبل نقشی محدود و صرفا ستادی داشت، تشکیل وزارت ورزش و جوانان فرصتی بود که مسائل جوانان به شکل جدی تری توسط یک نهاد اجرایی عالی پیگیری شود. اما متاسفانه در حال حاضر این وزارتخانه به  وزارت ورزش  تنزل جایگاه پیدا کرده  و عمدتا به مسائل حوزه ورزش مشغول است

ازدواج ، تسهیلات ازدواج


راه حل کجاست؟

در شرایطی که وزارت ورزش و جوانان با تکیه بیشتر بر وظایف  ورزشی خود، چندان در حوزه جوانان فعال نیست و سایر بخشهای دولت نیز به علت عدم فعالیت نهادی میان بخشی و فراگیر، طرحهای جدی و فراگیر در  حوزه ازدواج  ندارند، سوال اصلی برای ناظران  این است که مشکلات جدی حوزه ازدواج چگونه باید حل و فصل شود؟ با روند نگران کننده افزایش سن ازدواج، افزایش نرخ طلاق  و آسیبهای اجتماعی این خلا بیشتر احساس می شود. 
یکی از تجربیات موفق اخیر که بر مبنای همکاری بین بخشی در زمینه ازدواج جوانان انجام گرفت، ایجاد و راه اندازی سایت همسان گزینی توسط موسسه فرهنگی تبیان و همکاری وزارت ورزش و جوانان بود. با توجه به وجود دهها سایت غیر قانونی همسر یابی که آسیبهای فراوانی به جوانان وارد می کردند و لزوم ایجاد ساز کاری امن و علمی برای زمینه سازی ازدواج  این  طرح پاسخی به نیازهای جوانان در این زمینه بود. با همکاری پلیس فتا بسیاری از سایتهای غیرقانونی  همسر یابی تعطیل و پایگاه تبیان  توانست به شکل واقعی پاسخگوی متقاضیان تشکیل خانواده باشد. 
طرح همسان گزینی، قطعا پاسخگوی همه نیازهای همه جوانان در زمینه تسهیل ازدواج نیست.  اما نمونه ای موفق از همکاری بین بخشی و سازمانی است که می بایست مدنظر قرار گیرد.  به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی جای نهادی فرابخشی خالی است که بتواند فعالیتهای مربوط به تسهیل ازدواج و تقویت نهاد خانواده را راهبری و هماهنگ کند. سازمان یا بنیاد ملی ازدواج می تواند به شکل تخصصی به برنامه ریزی، هماهنگی و در صورت لزوم اجرای سیاستهای حوزه ازدواج بپردازد.

دسته ها :
دوشنبه بیست و سوم 9 1394 13:35

یک عمر به خدا دروغ گفتم و خدا هیچ گاه به خاطر دروغ هایم مرا تنبیه نکرد.

می توانست، اما رسوایم نساخت و مرا مورد قضاوت قرار نداد.

هر آن چه گفتم باور کرد و هر بهانه ای آوردم پذیرفت.

هر چه خواستم عطا کرد و هرگاه خواندمش حاضر شد.

اما من هرگز حرف خدا را باور نکردم! وعده هایش را شنیدم اما نپذیرفتم.

چشم هایم را بستم تا خدا را نبینم و گوش هایم را نیز، تا صدای خدا را نشنوم.

من از خدا گریختم بی خبر از آن که خدا با من و در من بود.

درد و دل با خدا,راز و نیار با خدا

می خواستم کاخ آرزوهایم را آن طور که دلم می خواهد بسازم

نه آن گونه که خدا می خواهد. به همین دلیل اغلب ساخته هایم ویران شد

و زیر خروارها آوار بلا و مصیبت ماندم. من زیر ویرانه های زندگی دست و پا زدم و از همه کس کمک خواستم. اما هیچ کس فریادم را نشنید و هیچ کس یاریم نکرد. دانستم که نابودی ام حتمی است.

با شرمندگی فریاد زدم خدایا اگر مرا نجات دهی، اگر ویرانه های زندگی ام را آباد کنی با تو پیمان می بندم هر چه بگویی همان را انجام دهم. خدایا! نجاتم بده که تمام استخوان هایم زیر آوار بلا شکست. در آن زمان خدا تنها کسی بود که حرف هایم را باور کرد ومرا پذیرفت. نمی دانم چگونه اما در کمترین مدت خدا نجاتم داد. از زیر آوار زندگی بیرون آمدم و دوباره احساس آرامش کردم. گفتم: خدای عزیز بگو چه کنم تا محبت تو را جبران نمایم.

 درد و دل با خدا,راز و نیار با خدا,صحبت با خدا

 خدا گفت: هیچ، فقط عشقم را بپذیر و مرا باور کن و بدان در همه حال در کنار تو هستم.

گفتم: خدایا عشقت را بپذیرفتم و از این لحظه عاشقت هستم. سپس بی آنکه نظر خدا را بپرسم به ساختن کاخ رویایی زندگی ام ادامه دادم.

اوایل کار هر آن چه را لازم داشتم از خدا درخواست می کردم و خدا فوری برایم مهیا می کرد. از درون خوشحال نبودم.

نمی شد هم عاشق خدا شوم و هم به او بی توجه باشم. از طرفی نمی خواستم در ساختن کاخ آرزوهای زندگی ام از خدا نظر بخواهم زیرا سلیقه خدا را نمی پسندیدم. با خود گفتم اگر من پشت به خدا کار کنم و از او چیزی در خواست نکنم بالاخره او هم مرا ترک می کند و من از زحمت عشق و عاشقی به خدا راحت می شوم.

پشتم را به خدا کردم و به کارم ادامه دادم تا این که وجودش را کاملاً فراموش کردم. در حین کار اگر چیزی لازم داشتم از

رهگذرانی که از کنارم رد می شدند درخواست کمک می کردم.

عده ای که خدا را می دیدند با تعجب به من و به خدا که پشت سرم آماده کمک ایستاده بود نگاه می کردند و سری به نشانه تاسف تکان داده و می گذشتند. اما عده ای دیگر که جز سنگ های طلایی قصرم چیزی نمی دیدند به کمکم آمدند تا آنها نیز بهره ای ببرند. در پایان کار همان ها که به کمکم آمده بودند از پشت خنجری زهرآلود بر قلب زندگی ام فرو کردند.

همه اندوخته هایم را یک شبه به غارت بردند و من ناتوان و زخمی بر زمین افتادم و فرار آنها را تماشا کردم.

آنها به سرعت از من گریختند همان طور که من از خدا گریختم. هر چه فریاد زدم صدایم را نشنیدند همان طور که من صدای خدا را نشنیدم.

   درد و دل با خدا,راز و نیار با خدا,صحبت با خدا

 من که از همه جا ناامید شده بودم باز خدا را صدا زدم. قبل از آنکه بخوانمش کنار من حاضر بود. گفتم: خدایا! دیدی چگونه مرا غارت کردند و گریختند. انتقام مرا از آنها بگیر و کمکم کن که برخیزم.

خدا گفت: تو خود آنها را به زندگی ات فرا خواندی. از کسانی کمک خواستی که محتاج تر از هر کسی به کمک بودند.

گفتم: مرا ببخش. من تو را فراموش کردم و به غیر تو روی آوردم و سزاوار این تنبیه هستم. اینک با تو پیمان می بندم که اگر دستم را بگیری و بلندم کنی هر چه گویی همان کنم. دیگر تو را فراموش نخواهم کرد.

خدا تنها کسی بود که حرف ها و سوگندهایم را باور کرد. نمی دانم چگونه اما متوجه شدم که دوباره می توانم روی پای خود بایستم و به زودی خدای مهربان نشانم داد که چگونه آن دشمنان گریخته مرا، تنبیه کرد.

گفتم: خدا جان بگو چگونه محبت تو را جبران کنم.

خدا گفت: هیچ، فقط عشقم را بپذیر و مرا باور کن و بدان بی آنکه مرا بخوانی همیشه در کنار تو هستم.

گفتم: چرا اصرار داری تو را باور کنم و عشقت را بپذیرم.

گفت: اگر مرا باور کنی خودت را باور می کنی و اگر عشقم را بپذیری وجودت آکنده از عشق می شود. آن وقت به آن لذت عظیمی که در جست و جوی آنی می رسی و دیگر نیازی نیست خود را برای ساختن کاخ رویایی به زحمت بیندازی. چیزی نیست که تو نیازمند آن باشی زیرا تو و من یکی می شویم. بدان که من عشق مطلق، آرامش مطلق و نور مطلق هستم و از هر چیزی بی نیازم. اگر عشقم را بپذیری می شوی نور، آرامش و بی نیاز از هر چیز.  

دسته ها :
دوشنبه بیست و سوم 9 1394 13:4


به گلها بگویید به اشک ژاله، رخ بشویند و بلبلان را به نوحه خوانی بخوانید

 

که پـیـامبـر باران، امشـب دیگر نمــی خنــدد.

 

زهـرا دیــگـــــــر نـمـــی خـــــــنــــدد ...

 

یاس نــیـلــــی و خاکـــــســــــتری می شـــود ...

 

بعـد از پـــدر به زهــــرا چــــه ها خواهــد شـــــــــــد ؟؟
دسته ها :
چهارشنبه هجدهم 9 1394 20:41

حجاب يعني در پرده باش
تا برسد زمان ظهورت
در چشم و دل

همسرت!
دسته ها :
جمعه دوم 8 1393 20:50
((( جالبه شركت سامسونگ به دنبال چه اهدافي هست از اين كار !!!؟
و جالبتر اينكه محوريت اين كار رو با يك هنرپيشه ايراني به عنوان سفير كودكان !!!؟ )))

آقايون مسئولين ساعت خواب !!!!

*** دوستان نظر شما چيه به نظرتون چه هدفي در پَسِ اين ماجراست !!؟ ***

در حالي اين روزها بحث بر سر اجراي قانون اساسي و مسئول اجراي آن باز هم بالا گرفته است، به نظر مي‌رسد عده‌اي با سرگرم شدن به امور حاشيه‌اي از بديهي‌ترين اصول قانون اساسي هم غفلت دارند!

در اين مركز كه همچون موارد مشابه خارجي با استفاده از ظرفيت اجتماعي برخي هنرمندان و خوانندگان مطرح، شروع به كار نموده، برند «سامسونگ» به عنوان نمادي آشكار از «پيشرفت و توسعه غربي» در ذيل كلاس‌هاي آموزشي تكنولوژيك در اختيار كودكان قرار مي‌گيرد.

متن خبر : http://www.didehbannews.com/news/9715

 

دسته ها :
چهارشنبه بیست و ششم 6 1393 10:45
خدايا...!
بدون نوازشهاي تو ميان دست هاي زندگي فشرده مي شويم

دست نوازشت را از ما نگير و آفتاب مهربانيت را از ما دريغ مكن...


دسته ها :
دوشنبه هفدهم 6 1393 10:43

انهدام يك تمدن!!!

چيني هاي قديم براي اينكه از شر حمله ي دشمنان در امان باشند ديوار بزرگ چين
را ساختند؛ اما در صد سال اول ساخت ديوار ، سه بار دشمنانشان بدان نفوذ كرده و
با چيني ها جنگيدند.
دشمنان از ديوار بالا نرفتند بلكه به دربانها رشوه داده و از آنها گذشتند.
چيني ها به ساخت بناي سد استوار پرداختند اما براي ساخت نگهبانهايش كاري
نكردند غافل از اينكه نيروي انساني مهمترين مسئله است.

يكي از شرق شناسان مي گويد:
براي انهدام يك تمدن ، سه چيز را بايد منهدم كرد:

1_ خانواده
2_ نظام آموزشي
3_ الگوها و اسوه ها

براي اولي منزلت مادر به عنوان مربي كودكان را متزلزل كن تا مادر از اينكه مربي كودكان خويش باشد خجالت بكشد.

براي دومي از منزلت معلم بكاه و در جامعه او را بي ارزش كن.

براي سومي منزلت مردان و زنان مقدس و نخبگان و دانشمندان را هدف قرار ده تا كسي آنها را الگوي خويش
قرار ندهد.


دسته ها :
دوشنبه هفدهم 6 1393 10:19
دسته ها :
شنبه هشتم 6 1393 22:3

فقط بعضي از جوونهاي ايراني ياد گرفتن از ايراني بودن يه گردن بند فروهر گردنشون بندازن يا هي اسم كوروش رو به زبون بيارن ....

دوست عزيز اگه ادعاي ايراني بودن داري بايد به تمام معنا ايراني باشي و مهمتر اينكه فرهنگ و آداب و رسوم كشورتو به جهان صادر كني نه اينكه خودت مغلوب فرهنگ برهنگي و بي اخلاقي غرب بشي ....

بعضي ها بهانه ميارن كه ما چاره اي نداريم چون كسي نيست جنس ايراني توليد كنه ... در جوابتون عرض كنم كه گشتي و پيدا نكردي !!؟؟ 
حمايت كردي و نتيجه نگرفتي !!؟؟
خواستي و نشد !!؟؟

ما نشون داديم كه ميتونيم در هر زمينه اي موفق و پيروز باشيم ...

ايراني بودن و فرهنگ ايراني داشتن به شعار نيست به عمل هست ...

اعضاء دائم شوراي امنيت (مدعي ترين كشورها)، بي امن ترين كشورها :

يكي از سايت هاي معتبر خارجي (www.nationmaster.com) كه به تهيه گزارش در زمينه جرم و جرائم كشورهاي مختلف مي پردازد نيز آمارهاي قابل توجهي ارئه كرده كه در نوع خود جالب است و مي تواند ما را در رسيدن به حقيقت نزديك تر كند. نكته قابل توجه اينجاست كه كشرومان تقريبا در تمامي موارد ياد شده هيچ گونه رتبه اي نداشته اما بالاترين نرخ جنايات مربوط به كشورهاي غربي و اروپايي است .

و اما در نهايت آمار پرجنايت ترين كشورهاي دنيا با توجه به معيارهاي ياد شده در تمامي كشورها به شرح زير اعلام گرديده است. در اين ميان كشورمان در بين 82 كشور پرجنايت دنيا هيچ جايگاهي ندارد. نكته قابل توجه اين است كه رتبه هاي يك تا پنج پر جنايت ترين كشورهاي جهان مربوط است به همان كشورهاي عضو دائم شوراي امنيت سازمان ملل كه مثلا قرار است امنيت را در جهان برقرار كنند در حالي كه حتي عاجز از برقراري امينت در كشورهاي خودشان هستند.


دسته ها :
شنبه هشتم 6 1393 21:59
ﺩﻟﺒﺮﯼ ﻫﺎﯾﺖ ﺩﻟﻢ ﺭﺍ ﺑﺮﺩ ﺗﺎ ﺩﻟﺒﺮ ﺷﻮﯼ
ﭼﺎﺩﺭﺕ ﺑﺎﻋﺚ ﺷﺪﻩ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺯﯾﺒﺎ ﺗﺮ ﺷﻮﯼ
ﺩﺭ ﻧﻘﺎﺏ ﺍﺧﻢ ﻫﺎﯾﺖ ﺧﻨﺪﻩ ﭘﻨﻬﺎﻥ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ
ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻫﻨﺮ ﯾﮏ ﺭﻭﺯ ﺑﺎﺯﯾﮕﺮ ﺷﻮﯼ
ﺧﺎﮎ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺟﻨﺲ ﺑﺖ ﻫﺎﯼ ﺯﻣﺎﻥ ﺟﺎﻫﻠﯿﺴﺖ
ﺗﻮ ﻏﺮﻭﺭﻡ ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺘﯽ ﺗﺎ ﮐﻪ ﭘﯿﻐﻤﺒﺮ ﺷﻮﯼ
ﺍﺯ ﭘﺴﺮ ﺁﺩﻡ ﭼﻪ ﺧﯿﺮﯼ ﺩﯾﺪﻩ ﺟﺰﺧﯿﺮﻩ ﺳﺮﯼ
ﻗﺴﻤﺘﺖ ﺷﺪ ﻣﺜﻞ ﻣﺮﯾﻢ ﺑﺎﺷﯽ ﻭ ﺩﺧﺘﺮ ﺷﻮﯼ
”ﻗﺪﺭ ﺯﺭ ﺯﺭ ﮔﺮ ﺷﻨﺎﺳﺪ ﻗﺪﺭ ﮔﻮﻫﺮ ﮔﻮﻫﺮﯼ "
ﻗﺪﺭ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺑﺪﺍﻥ ﺷﺎﯾﺪ ﺗﻮ ﻫﻢ ﺯﺭﮔﺮ ﺷﻮﯼ
ﺩﻭﺭﯼ ﺍﺯ ﺗﻮ ﻣﺸﮑﻞ ﻻﯾﻦ ﺣﻞ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯ ﻫﺎﺳﺖ
ﺗﻮ ﺑﯿﺎ ﺗﺎ ﺭﺍﻩ ﺣﻞ ﻣﺼﺮﻉ ﺁﺧﺮ ﺷﻮﯼ


دسته ها :
شنبه هشتم 6 1393 21:54
دسته ها :
پنج شنبه سیم 5 1393 12:11

دوستم تازه ماهواره خريده بود. بهش گفتم برا چي رفتي ماهواره خريدي؟ مگه نميدوني چقدر بدآموزي داره؟ جواب داد : ما فقط شبكه هاي خوب ماهواره رو نگاه مي كنيم و شبكه هاي بدش رو قفل گذاشتيم.

گفتم چرا داري خودت رو گول ميزني؟ يعني وقتي شيطان اومد تو جلدت شبكه هاي بدش رو باز نميكني؟ اصلاً مگه شبكه خوبي هم داره كه شبكه هاي بدش رو قفل كردي؟

جواب داد : بله شبكه هاي مستندش خيلي خوبن. گفتم خب ماهم شبكه مستند داريم. جواب داد : شبكه هاي ورزشي خوب داره. گفتم خب ماهم شبكه ورزشي داريم. گفت : فيلم هاي خوبي پخش ميكنن. گفتم ماهم شبكه پخش فيلم داريم.

هر شبكه اي كه گفت ما تو ايران خودمون هم داشتيم. ديگه نتونست حرفي بزنه بهش گفتم : ديدي تو دنبال كانال خوب نيستي.

دوسه هفته بعد متوجه شدم حجاب خانم دوستم خيلي عوض شده و ديگه چادر به سر نميكنه كه هيچ حتي لباس هاي زننده هم مي پوشه. دوستمم ديگه دور و ور مراسم هاي مذهبي رو خط كشيده بود و ديگه خبري ازش نبود. پيش خودم گفتم تازه اولشه.

به يكسال نكشيد كه دوستم از خانمش جدا شد. گويا قضيه اينجوري بوده كه دوستم و خانمش هروقت باهم ميرفتن بيرون خانمش گلايه مي كرده كه چرا دوستم همش به دختراي مردم بد نگاه مي كرده و يا دوستم همش به خانمش گير ميداده كه چرا اينقدر موبايل تو دستش هست و مشخص نيست باكي داره صحبت مي كنه و به كي داره پيامك ميزنه. 

اما ماجرا هي بدتر مي شده و دوستم با دختر هاي نامحرم بدنام رفت آمد داشته و خانمش هم بعضي وقت ها ديروقت ميومده خونه با آرايشي بد و لباس هايي زننده.

باز به خودم گفتم به قول خودشون فقط قرار بود شبكه هاي خوب ماهواره رو نگاه كنن پس چي شد؟
دسته ها :
سه شنبه بیست و هشتم 5 1393 22:14
افسران - خوش بخت
مرد و زن نشسته اند دور ِسفره .
مرد قاشقش را زودتر فرو مي برد توي كاسه سوپ و زودتر ميچشد طعم غذا را و زودتر ميفهمد كه دستپخت همسرش بي نمك است و اما زن

 چشم دوخته به او تا مُهر تاييد آشپزي اش را از چشم هاي مردش بخواند و مرد كه قاعده را خوب بلد است، لبخندي ميزند و مي گويد : "چقدر
 تشنه ام !"

زن بي معطلي بلند ميشود و براي رساندن ليواني آب به آشپزخانه ميرود. سوراخ هاي نمكدان سر ِ سفره بسته است و به زحمت باز مي شوند و تا

 رسيدن ِ آب فقط به اندازه پاشيدن ِ نمك توي كاسه زن فرصت هست براي مرد.

زن با ليواني آب و لبخندي روي صورت برميگردد و مي نشيند . مرد تشكر مي كند، صدايش را صاف مي كند و ميگويد:

" مي دونستي كتاب هاي آشپزي رو بايد از روي دستاي تو بنويسن؟ "

و سوپ بي نمكش را مي خورد ؛ با رضايت

و زن سوپ با نمكش را ميخورد ؛ با لبخند!

ميدونيد اين زن خوشبخت كيه؟ برگرفته از خاطرات همسر امام خميني

 

-- 

 

دسته ها :
دوشنبه بیست و هفتم 5 1393 21:0
برسي برخي مضرات ماهواره درخانواده1-ترويج خشونت 
شايد بتوان يكي از آشكار ترين آسيبي كه با گسترش استفاده از ماهواره در جامعه كنوني دچار آن شده ايم را ترويج خشونت دانست. 
در برنامه هاي توليد شده در تلويزيون هاي ماهواره عموما صحنه هاي خشن بدون سانسور و توجه به سن مخاطب به وفور نمايش داده مي شود، ومسلما افراد چه بخواهند و چه نخواهند ديدن چنين صحنه هايي در ضمير ناخودآگاه آنان تاثير مي گذارد. 
گاهي اين صحنه ها به قدري هنرمندانه و واقعي ساخته شده اند كه افراد با ديدن اين صحنه گويي دارند آموزش نحوه بروز خشونت در چنين شرايطي را مي بينند. و همين مطلب سبب مي شود ، افرادي تحت تاثير ماهواره در شرايط مشابه از خودشان رفتار هايي خشونت آميز بروز دهند. 

2-سست شدن بنيان خانواده 
از ديگر تبعات حضور بدون كنترل و حتي با كنترل ماهواره، سست شدن بنيان خانواده است. ورود ماهواره به خانه را مي توان به منزله ورود يك فرد نامحرم و لاابالي دانست كه دوست ناباب براي فرزندان است و درصدد اختلاف افكني بين زن ها و همسرانشان است، به ناموس افراد چشم طمع دارد، دين افراد را مي گيرد، مرزها و حريم هاي خانواده را مي شكند، به آساني حقيقت هاي سياسي و اجتماعي را وارونه جلوه مي دهد، دزد وقت افراد است و اگر بتواند حتما سري هم به كيف پول افراد خواهد زد. خريد ماهواره به منزله دعوت اين فرد ناباب به منزل هاست.اين كار را شبكه فارسي وان به طور خاص انجام و آموزش مي دهد كه فرد چه طور در برابر خيانت،فرد ديگري را وارد زندگي خود كند كه اين كار به سست شدن بنيان خانواده كمك مي كند و قس علي هذا كه در فيلم هاي شبكه فارسي وان و برنامه هاي ديگر شبكه هاي ماهواره به وفور ديده مي شود. 


دسته ها :
يکشنبه بیست و ششم 5 1393 20:7
در اين گرماي تابستان كه پيچيده ميشوم ميان حجابم..

تنها دلخوشيم اين است كه عرق روي پيشانيم

عرق بندگيست , نه عرق شرم اي الاه من

دسته ها :
سه شنبه بیست و یکم 5 1393 19:59
دسته ها :
دوشنبه بیستم 5 1393 22:8

قال رسول الله صلي الله عليه و آله و سلم :

مَن أَدخَلَ عَلى أَهلِ بَيتِهِ سُرُورا خَلَقَ الله مِن ذلِكَ السُّرُورِ خَلقا يَستَغفِرُ لَهُ إِلى يَومِ القيامَةِ !

هر كه خانواده اش را شاد كند ، خداوند از آن شادى آفريده اي مى آفريند كه تا روز قيامت براى او آمرزش بخواهد ! 
( كنزالعمال ، ج 16 ، ص 379 ، ح 44995)

شادي خانواده گناه سوز است ! 
گويا با شاد شدن خانواده آسمان شاد مي شود ! 
وقتي به اين راحتي مي توان از بند گناه رها شد، چرا به جاي شادي با بداخلاقي، داد و بيداد، بهانه گيري، بي مهري و بي تفاوتي غمخانه اي درست كنيم كه خود و همسر و فرزندان مان در آن بسوزيم ؟ 
خانواده سكوي پرواز به سوي خداست .

سيد مهدي واعظ موسوي

دسته ها :
دوشنبه بیستم 5 1393 21:54

هنگامي كه مادري از دنيا مي رود ملائك به فرزندان او ندا مي دهند:

"فوت شد آن كسي كه به واسطه او به شما رحم مي شد"


دسته ها :
دوشنبه بیستم 5 1393 21:44


«ياايها الناس انا خلقناكم من ذكر وانثى وجعلناكم شعوبا وقبائل لتعارفوا ان اكرمكم عند الله اتقاكم ان الله عليم خبير.» حجرات 13
الله تعالي در قرآن ميفرمايد: ما شما را از مرد و زن آفريديم و شما را ملت ها و قبيله گردانديم تا يكديگر را بشناسيد، همانا بهترين شما نزد الله باتقوا ترين شماست . و الله بسيار دانا و آگاه است.
بايد گفت خداوند به چهره ها و قدها و بدن ها و... نمي نگرد بلكه به دل هاي ما مي نگرد.
دسته ها :
يکشنبه نوزدهم 5 1393 12:55
:(پيامبر(ص 
ادمي پس از ايمان به خداوند،به چيزي برتر از همسر همدل دست نمي يابد . مستدرك الوسائل جلد 14ص162
زن سازگار ،مرد مهربان وخوش اخلاق ،نعمت خدا هستند كه بايد شكر انهارا به جا اورد ونسبت به صفات ناپسند 
يكديگر چشم پوشي كرد تاخداوند نعمتهايشان افزون كند دسته ها :
يکشنبه نوزدهم 5 1393 12:36
امام صادق (ع):


بهترين شما زني است كه اگر مالي در اختيارش قراردادي سپاسگزاري كند.

 واگر از او منع كردي قناعت كند واين امر باعث ارامش تن واسايش رروانشان ميگردد.دسته ها :
يکشنبه نوزدهم 5 1393 12:10
(هم وغم زن)
امام صادق(ع):

تمام هم وغم زن به سوي مرد است ،پس همسران خودرا دوست بداريد وبه انها محبت كنيد. 

زن تمام وجودش پر از محبت مرداست،اگرمرد نسبت به او بي توجه باشد،ممكن است از محبت زن هم 

كاسته شودوطبيعتا كانون خانواده سرد وبي روح ميشود


دسته ها :
يکشنبه نوزدهم 5 1393 12:1
ماندن

به پايِ كسي كـه دوستَش داري

قَشنگترين

نوع اسارت است


.!

دسته ها :
يکشنبه نوزدهم 5 1393 11:58

اسلام به عنوان ديني جاودانه به تمام ابعاد وجودي بشر نگاهي جامع داشته و لذا ديدگاه ويژه، ‌روش و بي نظيري در مورد نقش زن دارد، ‌اما پيش از هر چيز بايد دانست كه از نظر گاه اسلم و قرآن منظور از نقش زن جهاد كوشش و پيكار در راه خدا و فداكاري و گذشت در اين راه است كه اين كار از هر كسي به نحوي و تحت شرايط خاصي ساخته است به همين جهت جهاد با صلاح در ميدان جنگ از زنها برداشته شده و بر آنها واجب نيست، ‌اما اگر از راه هاي ديگري كه با ساختمان وجودي و عفت و شخصيت آنان سازگار باشد بتوانند خدمتي در اين راه انجام دهند، يكي از نشانه هاي ايمان ثو كمال آنها است و از اين رو حضرت زهرا(س) از تمام فرصتهايي كه پيش مي آمد براي مبارزه با بي دينان و بدعت گذاران استفاده مي نمود. (1)

دسته ها :
يکشنبه نوزدهم 5 1393 11:7
X